Grup Eğitimi

Grup derslerin önemi:

Grup eğitiminde,özel eğitime gereksinim duyan bireylerin,bireysel eğitiminde kazandığı davranışların hayatının bir parçası olarak görmesi için amaçlanmıştır.

*Ekip çalışması,beraber hareket etme,oyunlar,sohbetler,sosyelleşme açısından da çok önemli olan grup eğitim çalışmaları,müzik eşliğinde  ki etkinlik ve çalışmaları ile zenginleştirilmiş bireyin ilgi,özgüven ve motivasyonu en üst seviyeye çıkarmaktır.

Bilişsel gelişimi birbiriyle uyumlu 3-4 yaş; 4-6 yaş; 6-7 yaş;7-9 yaş; 9-12 yaş;12-16 yaş arası çocukların bir araya geldiği eğitim gruplarımız 4-8 öğrenciden oluşmaktadır.

Engelli çocuklarımızın yaşadıkları en büyük zorluklar arasında sosyalleşmeleri ve topluma uyum sağlayabilmeleri için gerekli okul ve grup ortamlarının sağlanmasında
yaşanmaktadır. Varolan açığı kapatabilmek ve ailelerin bu yöndeki isteklerini yerine getirebilmek için grup çalışmaları yapılmaktadır.
Gelişim seviyeleri birbirine yakın enaz 2 çocuktan oluşan gruplarla yapılan çalışmalar uzman eğitimciler ile yürütülür. Çocukların ortak gereksinimleri doğrultusunda aylık çalışma programı belirlenir 4 saat süren Gruplarda engelleri birbirlerinden farklı ancak gelişim düzeyleri birbirlerine yakın olan çocuklar bir arada eğitim alırlar.

Grup Eğitimi
WhatsApp
Hemen Ara